Unique identity
Unique protection
MSP EUROPE
PATENTINIAI PATIKĖTINIAI

Gauti informaciją apie išradimu patentavimą JAV Nemokama konsultacija

Išradimų patentavimas JAV

JAV užima lyderio poziciją, pagal skaičių, paduodamų paraiškų, intelektinės nuosavybės objektų apsaugos dokumentams, gauti. Remiantis JAV patentų biuro statistiniais domenimis, 2011 metais buvo paduota 535 188 paraiškų ir išduota 247 513 apsaugos dokumentų. Amerikoje dominuoja didelis susidomėjimas tiek vietinių, tiek užsienio pareiškėjų patentams gauti. Be to, JAV įstatymai, kurie apibrėžia intelektinės nuosavybės teises, efektingai gina šios šalies apsaugos dokumentų turėtojų interesus.

Oficiali JAV organizacija, kuri reguliuoja intelektinės nuosavybės objektų registravimo ir apsaugos klausimus yra JAV Patentų ir prekių ženklų biuras - USPTO (United States Patent and Trademark Office). Svarbu pabrėžti, kad nuo 2011 metų rugsėjo 16 dienos JAV vyriausybė patvirtino Patentų reformą (America Invents Act - IAI), kurios tikslas yra suderinti JAV įstatyminę bazę su daugeliu pasaulio šaliu.

Patentavimo JAV savybės

JAV patentai ir jų gavimo procedūra turi keletą skirtumų, nuo standartinės patentavimo sistemos, pagrindiniai iš jų:

  1. Patento galiojimo laikotarpis, faktiškai prasideda nuo patento gavimo ir baigiasi po 20 metų nuo paraiškos padavimo datos t. y. nuo paraiškos padavimo datos ir iki apsaugos dokumento išdavimo, patentas negalios;
  2. JAV suteikia lengvatinį laikotarpį, kuris trunka vienerius metus, nuo viešo išradimo atskleidimo dienos iki paraiškos padavimo. Daugelyje kitų šalių patentinė paraiška turi būti paduota iki viešo išradimo atskleidimo;
  3. Paduodant patentinę paraišką JAV, yra reikalaujama atskleisti geriausią išradimo panaudojimo būdą;
  4. JAV yra viena iš nedaugelio pasaulio šalių, kurioje galima užpatentuoti: kompiuterių programas, algoritmus ir verslo valdymo metodus;
  5. Taip pat JAV patentų biuras reikalauja pateikti informacijos atskleidimo dokumentą (Information Disclosure Statement-IDS). Šiame dokumente turi būti nurodyti visi žinomi panašūs prietaisai, būdai, produktų ir medžiagų deriniai, kurie gali būti susiję su išradimu, kurio patento norima gauti. IDS pildomas pagal nustatytą formą.

Vienas iš Amerikos patentavimo sistemos privalumų - galimybė paduoti laikinąją patentinę paraišką (Provisional Application). Laikinoji paraiška gali neturėti išradimo apibrėžties, pagal tokią paraišką nėra atliekama patentabilumo ekspertizė (ekspertizė iš esmės) ir jos duomenys nėra skelbiami. Laikinosios paraiškos galiojimo laikotarpis yra 12 mėnesių, po kurių ji laikoma atšaukta, jeigu per tą laikotarpį nepaduodama paraiška išradimo patentui gauti. Laikinosios paraiškos padavimas gali būti naudingas derybų, su potencialiais partneriais, užsakovais ar būsimais šio patento licencijų pirkėjais, metu. Be to, laikinųjų paraiškų padavimas yra reikalingas finansavimo šaltiniui ieškoti.

Laikinų paraiškų privalumai:

  1. Laikinosios paraiškos padavimo išlaidos yra tris ar keturis kartus mažesnės, nei patentinės paraiškos.
  2. Galimybė pasinaudoti laikinąją paraišką prioriteto datai nustatyti, tokiu būdu išvengiamas konkurentų identiško išradimo patento gavimas.
  3. Laikinoji paraiška, už nedidelį mokestį, suteikia galimybę per 12 mėnesių įvertinti išradimo rinkos potencialą ir nuspręsti, ar verta investuoti lėšas į būsimą išradimą.

Išradimo patento gavimo procedūra JAV

1. Išankstinė patentų paieška.

Išankstinė patentų paieška reikalinga išradimo patentabilumui nustatyti, t. y. nustatyti ar galima patentuoti išradimą, jeigu ne, tai kodėl. Tokia paieška atliekama iki paraiškos padavimo dienos. Po paieškos rezultatų iki ekspertizės etapo yra galimybė įtraukti pakeitimus paraiškoje.

2. Paraiškos padavimas.

JAV paraiška išradimo patentui gauti yra pateikiama anglų kalba ir susideda iš daugelio dokumentų (autoriaus pareiškimo, brėžinių ir schemų, išradimo aprašymo ir apibrėžties, autoriaus deklaracijos ir t. t.), kurie turi atitikti USPTO keliamus reikalavimus. Taip pat paduodant paraišką, būtina aprašyti geriausią išradimo panaudojimo būdą. Už paraiškos padavimą reikia sumokėti mokesčius.

3. Ekspertizė

JAV patentų biuro ekspertizės atlikimo laikotarpis vidutiniškai trunka nuo 1,5 iki 3 metų. Šiame etape kiekvienas iš JAV patentų biuro gautas laiškas yra labai svarbus, nes šie laiškai gali pareikalauti padaryti tam tikrus pakeitimus paraiškoje.

Po ekspertizės atlikimo, USPTO atsiunčia pranešimą apie patento išdavimą arba atsisakymą išduoti patentą.

4. Patento išdavimas.

Po mokesčio sumokėjimo už patento išdavimą, USPTO savininkui išduoda apsaugos dokumentą.

5. Patento galiojimo palaikymas.

Patento galiojimo laikotarpis JAV faktiškai prasideda nuo patento gavimo ir baigiasi po 20 metų nuo paraiškos padavimo datos. Po patento išdavimo, pagal USPTO reikalavimus, būtina mokėti mokesčius už jo galiojimo palaikymą. Tokie mokesčiai yra mokami po 3,5 metų, 7,5 ir po 11,5 patento galiojimo metų, o ne kiekvienais metais kaip įprasta.

Taip pat svarbu pabrėžti, kad JAV įmanoma pakartotina ekspertizė, kuri gali būti prašoma bet kuriuo patento galiojimo metu. Pakartotinės ekspertizės metu, tretieji asmenys gali pareikšti savo prieštaravimus į patentų biurą ir pagal eksperto pastabas patento savininkas gali įtraukti pakeitimus ir sumažinti teisinės apsaugos ribas. Pakartotiną ekspertizę gali prašyti ir patento savininkas. Tai patartina, jeigu savininkas sužino apie kitas susijusias šio išradimo technikos lygio nuorodas. Tokiu būdu, pakartotina ekspertizė suteikia patento savininkui galimybę išvengti trečiųjų asmenų prieštaravimų.

Patentavimas JAV galimas ir po tarptautinės PCT paraiškos padavimo, jeigu paraiška JAV yra paduota iki 30 mėnesių laikotarpio pasibaigimo nuo prioriteto datos.

Bendrovė MSP EUROPE džiaugiasi galėdama pasiūlyti Jums savo paslaugas, gauti Jūsų išradimui patentinę apsaugą JAV.

Paraiška paduodama tiesiogiai i USPTO išradėjo vardu, be bendradarbiavimo su patentiniais patikėtiniais. Tai sumažina patentavimo išlaidas. Mūsų ilgametė patirtis paduodant paraiškas JAV leidžia mums sėkmingai atstovauti Jūsų interesus šioje teritorijoje.

MSP EUROPE garantuoja visos, proceso metu, gautos informacijos konfidencialumą.

Biuras Lietuvoje

Šeimyniškių g.21-92
Vilnius, LT-09236, Lietuva
E-mail: office@msp-europe.lt
Tel.: + 370 (5) 271 26 45
SKYPE: msp-patent

Biuras Ukrainoje

1, Bannyi Lane
suite 7
Kharkiv, 61003, Ukraine
Email: office@msp.ua
Tel.: +38 (093) 361 40 33

Biuras Kazachstane

155, Esenberlina Str.
off. 322
Almaty, A25M9X5, Kazakhstan
Email: office@msp.kz
Tel.:
+ 7 (727) 311 63 41

Biuras Gruzijoje

49/51/51 a, Tsereteli Ave.
Suite 7
Tbilisi, 0159, Georgia
Email: office@msp.ge
Tel.:
+995 (32) 272 22 28

Biuras Uzbekistane

8 g, Bunyodkor pr.
Tashkent, 100027, Uzbekistan
Email: office@msp.uz
Tel.:
+998 (71) 245 06 57

Biuras Moldovoje

blvd. Renasterii Nationale, 6, Off. 8
Kišinevas, MD-2024, Moldovos Respublika
Email: office@msp.md
Tel.:
+373 (60) 81 14 44

Biuras Kinijoje

Section A, 2nd Floor, Building 1
3rd Street, Shangdi Information Industry Base
Haidian District, Beijing 100085, China
Email: cn@mspcorporate.com
Tel.:
+86 (10) 826 087 26

Biuras Kirgizijoje

41-43 Suyumbayeva Str.
Bishkek 720021, Kyrgyzstan
Email: mspcorporate.com@gmail.com
Tel.:
+996 995 88 77 66

Biuras Azerbaidžane

72, Uzeyir Hajibeyli Str.
PO Box 24
Baku, 1000, Azerbaijan
Email: msp.az@mspcorporate.com
Tel.:
(+994 55) 422 18 81

Nemokama konsultacija